PolskiEnglish

Wyszukaj Prelegenta

Prof. Robert A. Mundell

Laureat Nagrody Nobla, wybitny ekonomista, doradca ONZ i IMF

Robert Mundell od roku 1974 jest profesorem na wydziale ekonomii Uniwersytetu Columbia oraz Uniwersytetu w Nowym Jorku. Wielokrotnie nagradzany ekonomista, laureat Nagrody Nobla w roku 1999 w dziedzinie ekonomii - Profesor Mundell prowadzi badania nad polityką pieniężną i fiskalną w warunkach różnych systemów walutowych oraz badania nad optymalnymi obszarami walutowymi. Jest doradcą wielu instytucji i organizacji międzynarodowych.

Robert A. Mundell

Szczegóły

Profesor Mundell jest laureatem nie tylko Nagrody Nobla, ale także Nagrody Guggenheim’a (1971r.), Medalu oraz Nagrody Jacques Rueff (1983r.). Jest doktorem honoris causa Uniwersytetu w Paryżu, profesorem honorowym chińskiego Uniwersytetu Renmin, członkiem honorowym Amerykańskiego Stowarzyszenia Ekonomicznego oraz zdobywcą nagrody przyznawanej przez to stowarzyszenie. Robert Mundell to doradca m.in. Organizacji Narodów Zjednoczonych, Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Banku Światowego, Komisji Europejskiej, a także kilku agencji rządowych oraz rządów w Europie i Ameryce Południowej, Rady Rezerw Federalnych i amerykańskiego Ministerstwa Skarbu oraz rządu Kanady.

Co oferuje?

Robert Mundell oferuje wgląd w dzisiejszą sytuację ekonomiczną oraz analizę międzynarodowego systemu walutowego. W błyskotliwy i niezwykle przystępny sposób omawia zagadnienia związane z polityką monetarną i światową gospodarką, tworząc tym samym fundament dla wprowadzenia kluczowych zmian w organizacji oraz podejmowania trafnych strategicznych decyzji.

Styl prezentacji

Profesor Mundell z każdą swoją prelekcją wnosi bogate doświadczenie oraz nieporównywalną wiedzę. Jest mówcą niezwykle doświadczonym, którego cechuje analityczna ponadprzeciętna zdolność do wyciągania szybkich wniosków oraz wskazywania natychmiastowych rozwiązań.

Język prelekcji

Prelegent prezentuje w języku angielskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W celu uzyskania informacji na temat prelekcji lub zaaranżowania wystąpienia Prelegenta w Twojej firmie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Jak zarezerwować wystąpienie Prelegenta?

Skontaktuj się z naszym konsultantem mailowo lub telefonicznie.

Tematy

  • Euro, Dolar ... przyszłość międzynarodowego systemu monetarnego.
  • Polityka fiskalna i monetarna
  • Perspektywy rozwoju gospodarczego

Publikacje

  • 2000 The Euro as a Stabilizer in the International Monetary System
  • 1996 Inflation and Growth in China
  • 1992 Building the New Europe
  • 1991 Debts, Deficits and Economic Performance
  • 1990 Global Disequilibrium
  • 1990 Global Disequilibrium

W czym możemy pomóc?

Aby porozmawiać na temat wyboru właściwego Prelegenta dla Twojej organizacji, skontaktuj się z nami:

+48 58 321 73 02
[email protected]
www.speakers.pl

Inni Prelegenci