PolskiEnglish

Wyszukaj Prelegenta

Prof. Oliver Williamson

Laureat Nagrody Nobla 2009 w dziedzinie ekonomii.

Prof. Oliver E. Williamson został w roku 2009 uhonorowany Nagrodą Nobla za analizę zarządzania ekonomicznego, z wyszczególnieniem roli granic przedsiębiorstwa. Wykładał na Uniwersytecie w Pensylwanii oraz Yale. Obecnie jest profesorem Haas School of Business na Uniwersytecie Kalifornijskim. Autor cenionych prac dotyczących kosztów transakcji oraz publikacji z pokrewnych dyscyplin naukowych.

Oliver Williamson

Szczegóły

Oliver Williamson ukończył MIT Sloan School of Management z tytułem Bachelor of Science, Stanford University z tytułem magistra oraz Carnegie Mellon University, gdzie otrzymał tytuł doktora. Rozwinął on teorię rozwiązywania konfliktów korporacyjnych, która przedstawia struktury przedsiębiorstw jako modele do rozwiązywania konfliktów interesów. Jak wyjaśnia w swoich pracach, na rynku widoczne są konflikty i negocjacje, co implikuje koszty, których przedsiębiorstwo nie ponosi dzięki organizacji hierarchicznej. Jako pierwszy podjął się również rozwinięcia zagadnienia kosztów informacji.

Co oferuje?

Jako autor jednej z najcenniejszych książek dotyczących korporacji, Profesor Williamson przyczynił się do rozwoju nowej dziedziny badań jaką jest zarządzanie ekonomiczne. Czerpiąc ze swojego bogatego doświadczenia i wiedzy Oliver Williamson prezentuje najnowsze szczegółowe badania oraz sprawdzone strategie z zakresu ekonomicznego zarządzania przedsiębiorstwem.

Styl prezentacji

Profesor Williamson jest niezwykle precyzyjnym mówcą. Jego prezentacje ukazują nieporównywalny poziom wiedzy o dzisiejszym rynku oraz sytuacji ekonomicznej.

Język prelekcji

Prelegent prezentuje w języku angielskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W celu uzyskania informacji na temat prelekcji lub zaaranżowania wystąpienia Prelegenta w Twojej firmie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Jak zarezerwować wystąpienie Prelegenta?

Skontaktuj się z naszym konsultantem mailowo lub telefonicznie.

Tematy

  • Koszty transakcji
  • Sytuacja na rynku
  • Mikroekonomia
  • Zarządzanie ekonomiczne

Publikacje

  • 1996 The Mechanisms of Governance
  • 1991 The Nature of the Firm: Origins, Evolution, and Development (co-edited with Sidney Winter)
  • 1985 The Economic Institutions of Capitalism
  • 1975 Markets and Hierarchies: Analysis and Antitrust Implications

W czym możemy pomóc?

Aby porozmawiać na temat wyboru właściwego Prelegenta dla Twojej organizacji, skontaktuj się z nami:

+48 58 321 73 02
[email protected]
www.speakers.pl

Inni Prelegenci