PolskiEnglish

Wyszukaj Prelegenta

Prof. Edmund Phelps

Laureat Nagrody Nobla, wybitny ekonomista

Edmund Phelps jest profesorem wydziału gospodarki politycznej Uniwersytetu Columbia oraz dyrektorem Centrum ds. Kapitalizmu i Społeczeństwa, które zrzesza światowych ekspertów. W roku 2006 Prof. Phelps został laureatem Nagrody Nobla za „analizę zależności międzyokresowych w polityce makroekonomicznej”. Znany jest dzięki swojej pracy nad tzw. krzywą Friedmana – Phelpsa oraz badaniom nad związkiem pomiędzy stopą bezrobocia a stopą inflacji, a także rozwojem gospodarczym i rynkiem pracy.

Edmund Phelps

Szczegóły

Edmund Phelps dołączył do wydziału ekonomii na Uniwersytecie Columbia w 1971 roku, po wcześniejszej współpracy z Uniwersytetem w Pensylwanii i Yale. W 1981 roku przyjęty został do Narodowej Akademii Naukowej (USA), a w roku 2000 wybrany został na honorowego członka Amerykańskiego Stowarzyszenia Ekonomicznego. Edmund Phelps jest doktorem honoris causa francuskiego Institut d'Etudes des Sciences Politiques de Paris (2006), a także Uniwersytetu Buenos Aires (2007).

Co oferuje?

Edmund Phelps demonstruje w jaki sposób niska stopa inflacji prowadzi do oczekiwań i nadziei na niską inflację w przyszłości, co może wpłynąć na proces podejmowania decyzji oraz politykę przywódców rządowych i prezesów korporacji. Uświadamia jak ważna jest kwestia oszczędności i środków trwałych, a także wskazuje na potrzebę równowagi między inflacją a bezrobociem.

Styl prezentacji

Dzięki głębokiemu zrozumieniu zależności występujących na rynku oraz swoim osiągnięciom, Profesor Phelps inspiruje słuchaczy na całym świecie. Jest niezwykle elokwentnym oraz błyskotliwym mówcą, który prezentuje nawet najbardziej zawiłe kwestie w sposób zrozumiały.

Język prelekcji

Prelegent prezentuje w języku angielskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W celu uzyskania informacji na temat prelekcji lub zaaranżowania wystąpienia Prelegenta w Twojej firmie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Jak zarezerwować wystąpienie Prelegenta?

Skontaktuj się z naszym konsultantem mailowo lub telefonicznie.

Tematy

  • Ekonomia globalna
  • Makroekonomia
  • Rozwój gospodarczy
  • Rynki pracy
  • Bezrobocie
  • Ekonomiczny dynamizm

Wyróżnienia

  • 2008 Chevalier of the Legion of Honor Premio Pico della Mirandola Kiel Global Economy Prize
  • 2007 Doktorat honoris causa – Universidad de Buenos Aires
  • 2006 Nagroda Nobla Doktorat honoris causa - Institut d’Etudes des Sciences Politiques de Paris
  • 2000 Distinguished Fellow of the American Economic Association

W czym możemy pomóc?

Aby porozmawiać na temat wyboru właściwego Prelegenta dla Twojej organizacji, skontaktuj się z nami:

+48 58 321 73 02
[email protected]
www.speakers.pl

Inni Prelegenci