PolskiEnglish

Wyszukaj Prelegenta

Anders Fogh Rasmussen

Premier Danii (2001-2009) i Sekretarz Generalny NATO (2009 – 2014)

Anders Fogh Rasmussen przez dwie dekady znajdował się w centrum polityki europejskiej. Sprawował urząd Sekretarza Generalnego NATO, premiera Danii i ministra gospodarki. W trakcie swojej kadencji w NATO nadzorował działania stabilizacyjne Sojuszu, m.in. misje w Kosowie, Afganistanie, Libii i Iraku, a także operacje zwalczania piractwa u wybrzeży Somalii i liczne działania antyterrorystyczne w Europie. Jest twórcą inicjatywy Smart Defence, która w obliczu kryzysu gospodarczego miała za zadanie zwiększyć współpracę międzynarodową i obniżyć nakłady finansowe przeznaczane na budowanie zdolności obronnych.

Anders Fogh Rasmussen

Szczegóły

Anders F. Rasmussen jest absolwentem wydziału ekonomii Uniwersytetu Aarhus. W roku 1990 został nominowany na ministra gospodarki. Był jednym z negocjatorów unijnego Traktatu z Maastricht i inicjatorem wprowadzenia jednej waluty, Euro. W 1998 roku został przewodniczącym Partii Liberałów i liderem duńskiej opozycji, a trzy lata później objął urząd premiera. W roku 2005 i 2007 ponownie stanął na czele rządu. Obowiązki premiera Danii pełnił do roku 2009, w którym wybrany został na Sekretarza Generalnego NATO. Stanowisko 12-ego Sekretarza Generalnego NATO objął w dniu 1 sierpnia 2009 roku i zajmował je do września 2014 roku.

Co oferuje?

Czerpiąc z bogatego doświadczenia Anders Fogh Rasmussen wyjaśnia taktykę promowania działań na rzecz budowania pokoju i bezpieczeństwa, a także przedstawia bezpośrednie korzyści z utrzymywania stabilności globalnej. W swoich prezentacjach w unikatowy sposób przedstawia również szanse rozwoju na polu międzynarodowego biznesu, bezpieczeństwa i stabilności, gospodarki europejskiej oraz innowacyjności.

Styl prezentacji

Doświadczony dyplomata i polityk, a także utalentowany mówca – Anders Fogh Rasmussen umiejętnie przenosi słuchaczy w świat europejskiej polityki. Oferując wnikliwe wykłady i omówienie najważniejszych obecnie problemów daje również lekcje skutecznego przywództwa i komunikacji.

Język prelekcji

Prelegent prezentuje w języku angielskim i duńskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W celu uzyskania informacji na temat prelekcji lub zaaranżowania wystąpienia Prelegenta w Twojej firmie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Jak zarezerwować wystąpienie Prelegenta?

Skontaktuj się z naszym konsultantem mailowo lub telefonicznie.

Tematy

  • Trendy geopolityczne i międzynarodowe punkty zapalne
  • Wyzwania bezpieczeństwa miedzynarodowego
  • Wyzwania geopolityczne – rola Europy
  • Przywództwo

Mikrostrona

W czym możemy pomóc?

Aby porozmawiać na temat wyboru właściwego Prelegenta dla Twojej organizacji, skontaktuj się z nami:

+48 58 321 73 02
[email protected]
www.speakers.pl

Inni Prelegenci