PolskiEnglish

Wyszukaj Prelegenta

Prof. Grzegorz W. Kołodko

Wicepremier i minister finansów Polski w latach 1994-1997, 2002-2003.

Prof. Grzegorz W. Kołodko to jeden z głównych architektów reform ustrojowych i współautor polskiego sukcesu gospodarczego. Uznany ekspert w zakresie gospodarki światowej i globalizacji, wzrostu gospodarczego, polityki ekonomicznej, a także doradca w dziedzinie finansów publicznych, reform systemowych, integracji europejskiej i posocjalistycznej transformacji. Obecnie profesor nauk ekonomicznych i wykładowca uczelni polskich i międzynarodowych.

Grzegorz W. Kołodko

Szczegóły

Autor wielu książek, artykułów naukowych i esejów. Ekspert oraz konsultant takich organizacji międzynarodowych jak Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy oraz ONZ. Uczestnik historycznych obrad "Okrągłego Stołu". Jako wicepremier ds. gospodarczych i minister finansów w latach 1994-1997 doprowadził Polskę do OECD. Ponownie na tym stanowisku w latach 2002-2003 odegrał ważną rolę w procesie integracji z Unią Europejską. Obecnie profesor zwyczajny i dyrektor polskiego Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji w czołowej szkole biznesu – Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im.Leona Koźmińskiego w Warszawie. Wykładał w Stanach Zjednoczonych, m.in. na Uniwersytecie Yale i UCLA, w Japonii, Chinach, Rosji i w wielu krajach wyłaniających się rynków Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej oraz na licznych europejskich uniwersytetach i szkołach biznesu. Prywatnie - maratończyk oraz podróżnik, który zwiedził 125 krajów.

Co oferuje?

Wykłady zawierające aktualne informacje na temat globalizacji, transformacji, rozwoju oraz strategii dla Polski. Prezentacje Profesora są nieocenionym źródłem wiedzy oraz wskazówek dotyczących prowadzenia działalności biznesowej w obecnej sytuacji ekonomicznej Polski i świata.

Styl prezentacji

Profesor Grzegorz Kołodko to doświadczony prelegent, który w umiejętny sposób potrafi zaangażować publiczność, nakłonić do przemyśleń i szerszego spojrzenia na omawiane problemy. Chętnie też prowadzi dialog ze słuchaczami.

Język prelekcji

Prelegent prezentuje w języku polskim i angielskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W celu uzyskania informacji na temat prelekcji lub zaaranżowania wystąpienia Prelegenta w Twojej firmie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Jak zarezerwować wystąpienie Prelegenta?

Skontaktuj się z naszym konsultantem mailowo lub telefonicznie.

Tematy

  • Wzrost i rozwój gospodarczy
  • Posocjalistyczna transformacja Gospodarki krajów Europy Środkowo-Wschodniej i republik proradzieckich
  • Polska – gospodarka i polityka
  • Klimat inwestycyjny i przedsiębiorczość w Polsce
  • Integracja europejska
  • Polityka finansowa (fiskalna i monetarna)

Publikacje

  • 2009 20 lat transformacji. Osiągnięcia, problemy, perspektywy.
  • 2008 Wędrujący Świat

W czym możemy pomóc?

Aby porozmawiać na temat wyboru właściwego Prelegenta dla Twojej organizacji, skontaktuj się z nami:

+48 58 321 73 02
[email protected]
www.speakers.pl

Inni Prelegenci