PolskiEnglish

Wyszukaj Prelegenta

Tomasz Michniewicz

Dziennikarz, reporter, fotograf, organizator wypraw i ekspedycji. Autor bestsellerów reporterskich.

O jego projektach podróżniczych regularnie mówią wszystkie najważniejsze redakcje w Polsce. Z plecakiem przejechał 56 krajów. W podróży spędza często połowę roku. Regularnie organizuje wyprawy na Saharę, do afrykańskiego buszu i do równikowych dżungli. Mieszkał z Pigmejami Baka na pograniczu kongijsko-kameruńskim w ich szałasach w środku lasu deszczowego. Eksplorował dżungle północnego Laosu, badając rytuały magiczne i kulturę szamańską, w Kambodży tropił przemytników dzieł sztuki, a na Karaibach pracował z poszukiwaczami skarbów. Poza podróżami zaangażowany jest w produkcję radiową i telewizyjną, prowadzi konsulting biznesowy oraz koordynuje projekty międzynarodowe.

Tomasz Michniewicz

Szczegóły

Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich podróżników. Podejmuje się trudnych i niebezpiecznych projektów reporterskich. Rozbił kongijsko-zambijski gang przemytników kości słoniowej i jako jedyny Polak został wpuszczony na pokład łodzi Mel Fisher’s Treasures, najsłynniejszej ekipy poszukiwaczy skarbów na świecie. Opisywał fundamentalizm muzułmański w północnym Pakistanie i źródła przestępczości w Johannesburgu. W USA jako jedyny polski dziennikarz otrzymał pozwolenie na wejście do San Quentin, więzienia o maksymalnym rygorze przeznaczonego dla najgroźniejszych przestępców. Jako jeden z nielicznych europejskich dziennikarzy podróżował swobodnie po Arabii Saudyjskiej oraz dostał się do partyzanckiego obozu nepalskich maoistów. Opisywał operacje polskich sił specjalnych, metody szulerów i zawodowych oszustów kasyn w Las Vegas oraz praktyki czarnej magii w Afryce Centralnej. Jest laureatem czterech statuetek Media Travel, był nominowany do nagrody Traveler National Geographic i Kolosów, najważniejszej polskiej nagrody podróżniczej. Prowadzi serię poradnikową “W drogę!” w Radiu Zet, ale jest też kojarzony z autorską audycją „Trójka Przekracza Granice” w Programie Trzecim Polskiego Radia, z “Resztą świata” w radiowej Jedynce i z programem podróżniczym “Inny świat” w telewizji TTV. Pełni również funkcję redaktora naczelnego serwisu podróżniczego www.koniecswiata.net i jest twórcą projektu Manufaktura Podróży.

Co oferuje?

Tomek Michniewicz jest świetnym mówcą inspirującym i motywującym, a także doskonałym szkoleniowcem. Jest znakomicie przygotowany do wystąpień zarówno w kameralnych, kilkuosobowych salach, jak i przed kilkutysięczną widownią. Jako gość specjalny bierze udział w wyjazdach incentive, organizuje też wyprawy dla menedżerów. Swoje występy prowadzi po polsku i angielsku.

Styl prezentacji

Prelekcje Tomka charakteryzują się wyjątkowym humorem, świetnymi zdjęciami i niesamowitą energią przekazywaną widowni. Tomek umiejętnie przekłada doświadczenia z wypraw na “biurową” rzeczywistość, pozwalając zastosować wypracowane przez siebie rozwiązania w codziennej pracy. Nawiązuje znakomity kontakt z publicznością i natychmiast skraca dystans.

Język prelekcji

Prelegent prezentuje w języku polskim i angielskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W celu uzyskania informacji na temat prelekcji lub zaaranżowania wystąpienia Prelegenta w Twojej firmie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Jak zarezerwować wystąpienie Prelegenta?

Skontaktuj się z naszym konsultantem mailowo lub telefonicznie.

Tematy

 • Motywacja i inspiracja – power speech
 • Kontrola stresu i działanie w niesprzyjających warunkach
 • Poza strefą komfortu. Konfrontacja z wyzwaniem, na które wcale nie jesteśmy gotowi.
 • Występy publiczne i współpraca z mediami
 • Dokonać niemożliwego. Jak osiągać cele, które wydają się poza zasięgiem.
 • Wprowadzenie do leadershipu
 • Budowanie zespołu

Publikacje

 • 2015 Świat równoległy.
 • 2014 Swoją drogą. Opowieść o trzech podróżach po inne życie.
 • 2011 Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów.
 • 2010 Samsara. Na drogach, których nie ma.

W czym możemy pomóc?

Aby porozmawiać na temat wyboru właściwego Prelegenta dla Twojej organizacji, skontaktuj się z nami:

+48 58 321 73 02
[email protected]
www.speakers.pl

Inni Prelegenci