PolskiEnglish

Wyszukaj Prelegenta

Prof. Dariusz Rosati

Były minister spraw zagranicznych, poseł na Sejm RP, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Dariusz Rosati jest specjalistą w dziedzinie gospodarki, polityki makroekonomicznej, integracji europejskiej, finansów i handlu międzynarodowego. Był członkiem Rady Polityki Pieniężnej, a także posłem do Parlamentu Europejskiego. Od grudnia 1995 do października 1997 pełnił funkcję ministra spraw zagranicznych RP. Był konsultantem wielu organizacji międzynarodowych, takich jak : UNIDO, Komisja Europejska, Bank Światowy, Międzynarodowa Organizacja Pracy.

Dariusz Rosati

Szczegóły

Od 1990 roku profesor tytularny w SGH w Warszawie. Pracował w dziale bankowości międzynarodowej w centrali Citibank w Nowym Jorku, a także w Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ w Genewie, jako szef sekcji krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Wielokrotnie powoływany na konsultanta przez organizacje międzynarodowe. W latach 1995 – 1997 pełnił funkcję ministra spraw zagranicznych RP. Uczestniczył w pracach Komisji ds. Reformy Gospodarczej, był również członkiem zespołu doradców ekonomicznych Prezesa Rady Ministrów. Profesor Rosati był członkiem rady nadzorczej International Exchange Program (IREX) w Waszyngtonie. W roku 2001 został członkiem grupy doradców ekonomicznych Przewodniczącego Komisji Europejskiej Romano Prodiego. Jest autorem ponad 250 prac naukowych, w tym pięciu książek, oraz wielu innych publikacji, wydanych w języku polskim, angielskim, rosyjskim. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim OOP 1989. Od 2004 do 2009 poseł do Parlamentu Europejskiego.

Co oferuje?

Profesor Rosati oferuje najnowsze prognozy ekonomiczne oraz wskazówki dla przedsiębiorców, uwzględniając przy tym panujący klimat polityczny, także w ujęciu europejskim. Profesor Rosati jest idealnym doradcą dla dyrektorów finansowych, decydentów najwyższych szczebli zarządzania.

Styl prezentacji

Dariusz Rosati jako dyplomata i wykładowca, obecny od lat na arenie międzynarodowej jest bardzo doświadczonym prelegentem. Jego prezentacje pełne są inspirujących przykładów, obrazowych porównań i zapadających w pamięć informacji.

Język prelekcji

Profesor Rosati prezentuje w języku polskim i angielskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W celu uzyskania informacji na temat prelekcji Profesora lub zaaranżowania wystąpienia Prelegenta w Twojej firmie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Jak zarezerwować wystąpienie Prelegenta?

Skontaktuj się z naszym konsultantem mailowo lub telefonicznie.

Tematy

  • Gospodarka
  • Handel międzynarodowy
  • Polityka zagraniczna Polski
  • Polityka monetarna i strefa Euro
  • Jednolity rynek usług w Unii Europejskiej
  • Makroekonomia

W czym możemy pomóc?

Aby porozmawiać na temat wyboru właściwego Prelegenta dla Twojej organizacji, skontaktuj się z nami:

+48 58 321 73 02
[email protected]
www.speakers.pl

Inni Prelegenci