PolskiEnglish

Wyszukaj Prelegenta

Yuval Harari

Jeden z czołowych współczesnych historyków, filozof, autor międzynarodowych bestsellerów

Prof. Yuval Noah Harari uznawany jest obecnie za jednego z najwybitniejszych makrohistoryków i filozofów współczesnych. Międzynarodowe uznanie przyniosła mu książka „Sapiens. Od zwierząt do bogów”, sprzedana w nakładzie ponad 16 milionów egzemplarzy w 60 krajach świata. Prof. Harari w fascynujący sposób analizuje dzieje rozwoju i historię ludzi, od ewolucji Homo Sapiens, aż po polityczną i technologiczną rewolucję XXI wieku.

„Historia rozpoczęła się, gdy ludzie wymyślili bogów, a skończy się, gdy ludzie zostaną bogami”

Yuval Harari

Szczegóły

Prof. Harari pochodzi z Izraela. W 1998 roku ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie, specjalizując się w historii średniowiecza i historii militarnej, a cztery lata później otrzymał tytuł doktora filozofii na Uniwersytecie Oksfordzkim. Obecnie wykłada na wydziale Historii Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie. Specjalizuje się w makrohistorii i analizowaniu rozwoju gatunku ludzkiego, zwracając szczególną uwagę na takie czynniki jak polityka, technologia, wojny, religia i odkrycia naukowe. Prof. Harari dwukrotnie zdobył nagrodę Polonsky Prize for Creatvity and Originality, a w roku 2012 został członkiem Young Israeli Academy of Sciences.

Co oferuje?

Prof. Harari jest jednym z najchętniej czytanych i najczęściej cytowanych współczesnych autorów historycznych na świecie. Jego analizy i tezy miały ogromny wpływ na sposób postrzegania, uczenia i pisania o antropologii. Yuval opowiada m.in. o początkach ludzkości i ewolucji, odpowiadając jednocześnie na szereg pytań dotyczących różnych aspektów rozwoju człowieka, a także próbuje przewidzieć przyszłość, jaką czeka gatunek ludzki.

Styl prezentacji

Historyczna dociekliwość, wnikliwość oraz charakterystyczna kombinacja mądrości i umiejętności prawdziwego zanalizowania wydarzeń z przeszłości sprawiają, że Prof. Harari zapewnia słuchaczom niekonwencjonalne lekcje historii i prowokuje do stawiania pytań oraz szukania odpowiedzi. Swobodny styl prelekcji i doskonałe poczucie humoru są dodatkowymi atutami każdego wystąpienia.

Język prelekcji

Prelegent prezentuje w języku angielskim

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W celu uzyskania więcej informacji na temat prelekcji lub zaaranżowania wystąpienia Prelegenta w Twojej firmie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Jak zarezerwować wystąpienie Prelegenta?

Skontaktuj się z naszym konsultantem mailowo lub telefonicznie.

Tematy

  • Historia Świata
  • Powstanie Ludzkości
  • Biologia i Nauka
  • Rodzaj Ludzki a Technologia
  • Trendy Przyszłości
  • Nowy Świat Sztucznej Inteligencji

Publikacje

  • 2017 Homo Deus : A Brief History of Tomrrow
  • 2015 Sapiens : A Brief History of Humankind

W czym możemy pomóc?

Aby porozmawiać na temat wyboru właściwego Prelegenta dla Twojej organizacji, skontaktuj się z nami:

+48 58 321 73 02
[email protected]
www.speakers.pl

Inni Prelegenci