PolskiEnglish

Wyszukaj Prelegenta

Dr. Finn Kydland

Wybitny ekonomista, laureat Nagrody Nobla 2004.

Finn Kydland jest profesorem wydziału ekonomii Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Barbara, laureatem Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii w 2004 roku wspólnie z Edwardem C. Prescottem za wkład w rozwój dynamicznej makroekonomii, teorii zgodności czasowej decyzji gospodarczych i badań nad czynnikami determinującymi współczesne cykle biznesowe. Jego metody i teorie wpłynęły na zmianę podejścia do rozwiązywania problemów gospodarczych i zostały natychmiast wprowadzone do współczesnej makroekonomii.

Finn Kydland

Szczegóły

Finn Kydland uzyskał tytuł magistra w Norwegian School of Economics and Business Administration w 1968 roku, a następnie tytuł doktora nauk ekonomicznych w Carnegie Mellon University. W latach 1997-2004 wykładał ekonomię na Carnegie Mellon University w Pittsburgu, a w roku 2004 dołączył do grona wykładowców Uniwersytetu Kalifornijskiego. Finn Kydland jest członkiem Narodowego Biura Badań Ekonomicznych (NBER), największej ekonomicznej organizacji badawczej w Stanach Zjednoczonych. Doceniony został przez Szwedzką Akademię Nauk za swoją pracę wyjaśniającą w jaki sposób na cykle koniunkturalne wpływają takie czynniki jak zmiany w polityce ekonomicznej i technologii.

Co oferuje?

Dr Kydland jest ekspertem z zakresu makroekonomii dynamicznej; cykli koniunkturalnych, spójności polityki gospodarczej. Oferuje bogate w przemyślenia prelekcje na temat polityki monetarnej, a także procesów gospodarczych i obecnej sytuacji ekonomicznej na rynkach światowych.

Styl prezentacji

Finn Kydland jest mówcą doświadczonym, wielokrotnie brał udział w konferencjach na całym świecie. Poruszane zagadnienia omawia w sposób szczegółowy, wyczerpujący i jednocześnie przystępny.

Język prelekcji

Prelegent prezentuje w języku angielskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W celu uzyskania informacji na temat prelekcji lub zaaranżowania wystąpienia Prelegenta w Twojej firmie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Jak zarezerwować wystąpienie Prelegenta?

Skontaktuj się z naszym konsultantem mailowo lub telefonicznie.

Tematy

  • Wgląd w stan gospodarki światowej
  • Polityka ekonomiczna
  • Cykle biznesowe
  • Polityka monetarna i fiskalna
  • Dynamika makroekonomiczna

Publikacje

  • 1995 Business Cycle Theory

W czym możemy pomóc?

Aby porozmawiać na temat wyboru właściwego Prelegenta dla Twojej organizacji, skontaktuj się z nami:

+48 58 321 73 02
[email protected]
www.speakers.pl

Inni Prelegenci