PolskiEnglish

Wyszukaj Prelegenta

Dambisa Moyo

Ekonomistka, autorka międzynarodowego bestselleru Dead Aid.

Dambisa Moyo jest ekonomistką analizującą sytuację makroekonomiczną gospodarki światowej. Wieloletnie doświadczenie i wiedza ugruntowały reputację dr Moyo jako jednej z wiodących ekspertów w zakresie politycznego i makroekonomicznego obrazu państw rozwijających się, w szczególności krajów określanych skrótem BRIC, a także wschodzących rynków w Afryce, Azji i Ameryce Południowej.

Jedna ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie – Time Magazine

Dambisa Moyo

Szczegóły

Dambisa Moyo posiada tytuł magistra Uniwersytetu Harvarda, MBA waszyngtońskiego American University, a także tytuł doktora nauk ekonomicznych Uniwersytetu Oxford. Pracowała jako konsultantka Banku Światowego i Goldman Sachs. Wyróżniona została zaszczytnymi tytułami i licznymi nagrodami. W roku 2009 Światowe Forum Ekonomiczne zaprosiło dr Moyo do prestiżowego grona Young Global Leaders. Artykuły Dambisy regularnie publikują na swoich łamach m.in. Financial Times, Economist i Wall Street Journal. Dr Moyo współpracuje także ze stacją CNBC. Obecnie zasiada w zarządzie Barclays Bank, SABMiller i Barrick Gold. Jest również członkinią licznych organizacji naukowych i think – tanków, m.in. Peterson Institute, TED, Harvard, Oxford, Stanford. Dambisa jest autorką powszechnie komentowanych i wzbudzających dyskusje książek – Dead Aid (Martwa pomoc) i How the West Was Lost (Jak straciliśmy Zachód), w których oponuje przeciw uwstecznianiu rozwoju Afryki i kwestionuje dotychczasowy system pomocy.

Co oferuje?

Dambisa Moyo, posługując się zrozumiałym językiem ekonomicznym, udziela licznych informacji i praktycznych wskazówek dotyczących strategii inwestowania, dostrzegania możliwości na rynku światowym oraz zarządzania ryzykiem. Podczas prelekcji bada ze słuchaczami zależności pomiędzy gwałtownie rozwijającymi się krajami, międzynarodowym biznesem i gospodarką globalną, zwracając uwagę na szanse na polu nowych inwestycji.

Styl prezentacji

Dr Moyo przedstawia kluczowe informacje w sposób zrozumiały i przykuwający uwagę. Chętnie odpowiada na pytania słuchaczy i prowadzi dyskusje.

Język prelekcji

Prelegent prezentuje w języku angielskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W celu uzyskania informacji na temat prelekcji lub zaaranżowania wystąpienia Prelegenta w Twojej firmie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Jak zarezerwować wystąpienie Prelegenta?

Skontaktuj się z naszym konsultantem mailowo lub telefonicznie.

Tematy

  • Możliwości inwestycyjne na wschodzących rynkach
  • Makroekonomia globalna – Gdzie nastąpi największy rozwój?
  • Zrównoważony rozwój ekonomiczny
  • Handel, zasoby naturalne, polityka cenowa – Czy to koniec super cyklu?

Publikacje

  • 2012 Winner Take All – China’s Race for Resource and What it Means for the World
  • 2011 How the West Was Lost: Fifty Years of Economic Folly - And the Stark Choices that Lie Ahead
  • 2009 Dead Aid: Why Aid is Not Working and How There is a Better Way For Africa

Video

Mikrostrona

W czym możemy pomóc?

Aby porozmawiać na temat wyboru właściwego Prelegenta dla Twojej organizacji, skontaktuj się z nami:

+48 58 321 73 02
[email protected]
www.speakers.pl

Inni Prelegenci