PolskiEnglish

Wyszukaj Prelegenta

Artur Bartłomiej Chmielewski

Polski inżynier i naukowiec NASA, menedżer misji kosmicznych, m.in. projektu Rosetta

Artur Chmielewski to polski inżynier, pracujący w kalifornijskim ośrodku NASA - Jet Propulsion Laboratory (JPL). W 2014 roku był jednym z menedżerów projektu Rosetta, którego zadaniem było wejście na orbitę wokół jądra komety 67P/Czuriumow - Gierasimienko i osadzenie na jego powierzchni lądownika. Wcześniej pracował przy innych misjach, w tym Galileo badającej Jowisza i Ulysses, która zajmowała się badaniem Słońca. Jest synem Henryka Jerzego Chmielewskiego, twórcy jednej z najbardziej popularnych polskich serii komiksowych (Tytus Romek i A'Tomek), popularnie nazywanego Papciem Chmielem.

„Misje NASA są coraz trudniejsze. Nie wystarczy już polecieć na Merkurego czy wylądować na Księżycu. Chcemy pokonywać coraz większe odległości; robić zdjęcia planet oddalonych od nas lata świetlne. Potrzeba nam więc świeżych pomysłów, nowych rozwiązań”.

Artur Bartłomiej Chmielewski

Szczegóły

O pracy w NASA marzył od najmłodszych lat. Mając 18 lat, w ramach projektu maturalnego zbudował laser, którym zainteresował się profesor z Uniwersytetu w Michigan. Dzięki temu udało mu się zdobyć wizę i paszport i wyjechać do USA na studia. Podczas studiów pracował w wielu miejscach związanych z branżą motoryzacyjną, m.in. u Forda, co zaowocowało zdobytym doświadczeniem, którego poszukiwało wówczas laboratorium NASA. Brał udział przy projektach marsjańskiego łazika elektrycznego, a następnie uczestniczył w pracach przy misjach sond kosmicznych Galileo, Ulysses i Cassini-Huygens, a także w projekcie ARISE, którego celem było zbadanie powierzchni lodowej Arktyki i powiązanych z nią zmian klimatycznych. Już jako doświadczony inżynier był menedżerem słynnej misji kosmicznej Rosetta, kierował pracami zespołu NASA, współpracował też z europejskimi naukowcami pracującymi dla ESA. Z jego wiedzy korzystali także amerykańscy filmowcy. Artur Chmielewski był konsultantem przy filmie Armagedon. Obecnie pracuje przy nowej misji NASA, której zadaniem jest zbadanie jednego z księżyców Saturna, Tytana.

Co oferuje?

Przez ostatnie 15 lat był kierownikiem 6 misji kosmicznych. Bazując na swoich doświadczeniach Artur opowiada w jaki sposób udało mu się zapewnić sukces projektowi i sprostać takim obowiązkom jak nadzór nad budżetem misji, dobór ludzi, dozorowanie przeglądów, kontrola ryzyka technicznego, politycznego, terminarzowego. Podpowiada również jak radzić sobie z ogromną odpowiedzialnością, zawodowym stresem, codziennym rozstrzyganiem konfliktów personalnych, wnikliwym kontrolowaniem budżetu, rezerwy i przewidywaniem kosztów. Prelekcje są dodatkowo wspaniałą podróżą w odległe rejony kosmosu – Artur z zapałem opowiada o misjach NASA i tajemnicach przestrzeni kosmicznej, ubarwiając wypowiedź licznymi zabawnymi anegdotami.

Styl prezentacji

W ciągu 37 lat pracy w programie kosmicznym Artur był częstym korespondentem w amerykańskiej i polskiej telewizji i konsultantem filmowym. Wygłosił przeszło 200 prezentacji na konferencjach naukowych i zebraniach publicznych. Jest doświadczonym prelegentem, który w umiejętny sposób łączy najważniejsze zagadnienia i przekazuje wiedzę publiczności. Prelekcje są bardzo interesujące, wzbogacone multimedialnymi materiałami i wyjątkowym poczuciem humoru Artura.

Język prelekcji

Prelegent prezentuje w języku polskim i angielskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W celu uzyskania informacji na temat prelekcji lub zaaranżowania wystąpienia Prelegenta w Twojej firmie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Jak zarezerwować wystąpienie Prelegenta?

Skontaktuj się z naszym konsultantem mailowo lub telefonicznie.

Tematy

  • Innowacje
  • Budowanie efektywnego zespołu
  • Zarządzanie w warunkach presji
  • Zarządzanie projektem
  • Eksploracje
  • Nieznane oblicza kosmosu
  • Osiąganie celu i dążenie do sukcesu

W czym możemy pomóc?

Aby porozmawiać na temat wyboru właściwego Prelegenta dla Twojej organizacji, skontaktuj się z nami:

+48 58 321 73 02
[email protected]
www.speakers.pl

Inni Prelegenci