PolskiEnglish

Wyszukaj Prelegenta

Radosław Sikorski

Minister obrony narodowej (2005-2007), minister spraw zagranicznych (2007-2014) i były marszałek Sejmu RP

Doświadczony polityk, politolog, dawniej korespondent wojenny publikujący reportaże na łamach m.in. brytyjskiego The Sunday Telegraph i amerykańskiego National Review. W latach 2005-2007 pełnił funkcję ministra obrony narodowej. Od listopada 2007 do września 2014 roku sprawował funkcję ministra spraw zagranicznych, a do czerwca 2015 roku pełnił obowiązki marszałka Sejmu. Obecnie wykładowca (Senior Fellow) na Uniwersytecie Harvarda.

Zaliczany do grona Top 100 Global Thinkers Roku 2012 przez magazyn “Foreign Policy”

Radosław Sikorski

Szczegóły

Absolwent Uniwersytetu Oksfordzkiego na kierunku filozofia, nauki polityczne i ekonomia (PPE). Po ukończeniu nauki, przez cztery lata był reporterem podczas wojen w Afganistanie i Angoli. Uhonorowany został wówczas m.in. nagrodą World Press Photo w kategorii zdjęć reporterskich. W 1992 r. pełnił funkcję wiceministra obrony narodowej, a następnie podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W latach 2005-2007 sprawował urząd ministra obrony narodowej, a następnie ministra spraw zagranicznych. Od września 2014 do czerwca 2015 roku pełnił obowiązki marszałka Sejmu RP. Radosław Sikorski był członkiem rzeczywistym Amerykańskiego Instytutu Przedsiębiorczości w Waszyngtonie oraz dyrektorem wykonawczym Nowej Inicjatywy Atlantyckiej. Był także redaktorem cyklu publikacji analitycznych „European Outlook” oraz organizatorem konferencji międzynarodowych na temat m.in. reformy ONZ i przyszłości NATO. Jest autorem trzech książek, cenionym publicystą i ekspertem, wielokrotnie zapraszanym przez media zagraniczne (CNN, BBC, Fox News) do komentowania bieżących wydarzeń na świecie i oceny sytuacji politycznej.

Co oferuje?

Wystąpienia Radosława Sikorskiego są odzwierciedleniem jego bogatego doświadczenia politycznego oraz doskonałej znajomości problemów i możliwych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, relacji międzynarodowych, przywództwa i wprowadzania reform. Wykłady stanowią rzeczowe omówienie wybranych zagadnień, wraz z wnikliwą oceną i trafnymi spostrzeżeniami.

Styl prezentacji

Komunikatywny i angażujący słuchaczy sposób prowadzenia wykładu. Dodatkowym atutem prelekcji są zaskakujące odniesienia i anegdoty.

Język prelekcji

Prelegent prezentuje w języku polskim i angielskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W celu uzyskania informacji na temat prelekcji lub zaaranżowania wystąpienia Prelegenta w Twojej firmie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Jak zarezerwować wystąpienie Prelegenta?

Skontaktuj się z naszym konsultantem mailowo lub telefonicznie.

Tematy

  • Dyplomacja i budowanie relacji międzynarodowych
  • Przywództwo w XXI wieku
  • Globalne wyzwania i zagrożenia
  • Kierunki polityki zagranicznej Polski i UE
  • Zarządzanie zmianą i wprowadzanie reform
  • Przyszłość Europy
  • Analiza wydarzeń na świecie

Publikacje

  • 1989 Prochy świętych. Afganistan czas wojny.
  • 1997 The Polish House: An Intimate History of Poland.
  • 2007 Strefa zdekomunizowana – Wywiad rzeka z Radkiem Sikorskim.

W czym możemy pomóc?

Aby porozmawiać na temat wyboru właściwego Prelegenta dla Twojej organizacji, skontaktuj się z nami:

+48 58 321 73 02
[email protected]
www.speakers.pl

Inni Prelegenci