PolskiEnglish

Wyszukaj Prelegenta

Krzysztof Wielicki

Król Himalajów, jeden z najwybitniejszych polskich alpinistów.

Krzysztof Wielicki jest jednym z najwybitniejszych himalaistów świata. Wspinacz, alpinista, taternik. Piąty człowiek na świecie, który zdobył Koronę Himalajów - 14 ośmiotysięcznych szczytów Ziemi. Jest członkiem blisko stuletniego stowarzyszenia The Explorers Club, które nagrodziło go prestiżowym odznaczeniem Lowell Thomas Award. Jest również współzałożycielem Jurajskiego Klubu Wysokogórskiego. W październiku 2018 roku, wraz z Reinholdem Messnerem odebrał prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie sportu – Nagrodę Księżnej Asturii, popularnie nazywanej hiszpańskim noblem.

„Sukces liczy się naprawdę tylko wtedy, kiedy doniesie się go do bazy…”

Krzysztof Wielicki

Szczegóły

Krzysztof Wielicki brał udział w czterech wyprawach na K2. Robił to zwykle w pionierskim stylu. Na trzy z nich: Mount Everest, Kanczendzongę i Lhotse wszedł zimą jako pierwszy. Na Lhotse stanął samotnie w noc sylwestrową w gorsecie, który nosił po uszkodzeniu kręgosłupa w górach. Na Broad Peak "wbiegł" solo w ciągu jednego dnia (pierwsze na świecie wejście na ośmiotysięcznik w ciągu doby). Na Dhaulagiri (w 16 godzin) i Shisha Pangma wspiął się sam, wytyczając nowe drogi. Wciąż organizuje wyprawy, wyznacza sobie nowe, trudne cele. Jest kontynuatorem polskiej idei zimowej eksploracji Himalajów.

Co oferuje?

Krzysztof Wielicki jest cenionym motywatorem, specjalistą w zakresie pracy zespołowej i organizacji. Wiedzą swoją dzieli się nie tylko w oparciu o przeżycia i naukę wyniesioną z licznych wspinaczek i organizacji wypraw, ale także jako doświadczony biznesmen prowadzący dobrze prosperującą firmę. Krzysztof Wielicki pokazuje w jaki sposób wyznaczać cele i drogę prowadzącą na sam szczyt. Ukazuje jak ważna jest determinacja, rozwijanie umiejętności oraz pokonywanie ograniczeń ciała i ducha. Posługując się licznymi przykładami, udowadnia, że zarządzanie i zdobywanie górskich szczytów łączy ta sama filozofia pokonywania przeszkód i osiągania celów.

Styl prezentacji

Krzysztof Wielicki jest mówcą bardzo charyzmatycznym, jego opowieści pozostawiają niezatarte wrażenie i są lekcją o potędze marzeń i motywacji.

Język prelekcji

Prelegent prezentuje w języku polskim, angielskim i włoskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W celu uzyskania informacji na temat prelekcji lub zaaranżowania wystąpienia Prelegenta w Twojej firmie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Jak zarezerwować wystąpienie Prelegenta?

Skontaktuj się z naszym konsultantem mailowo lub telefonicznie.

Tematy

 • Doświadczenie jako wartość
 • Mierzyć wysoko - podnoszenie poprzeczki
 • Strach jako wartość kreatywna
 • Łamanie barier
 • Nie ma porażek - są nowe doświadczenia
 • Sukces = talent + praca + wiara

Publikacje

 • 2010 Mount Everest Biznesu
 • 1997 Korona Himalajów - słowo wstępne
 • 1994 Korona Himalajów. 14 x 8000
 • 1982 Rozmowy o Evereście
 • 2022 Solo. Moje samotne wspinaczki.

Mikrostrona

W czym możemy pomóc?

Aby porozmawiać na temat wyboru właściwego Prelegenta dla Twojej organizacji, skontaktuj się z nami:

+48 58 321 73 02
[email protected]
www.speakers.pl

Inni Prelegenci