PolskiEnglish

Wyszukaj Prelegenta

James Cameron

Reżyser, scenarzysta i producent filmu Avatar i Titanic. Laureat Oscara i Złotego Globu.

James Cameron zaliczany jest do grona najbardziej kreatywnych filmowców. Reżyser, producent, scenarzysta, a także innowator – do największych filmowych sukcesów Jamesa Camerona należą: Terminator, Obcy, Titanic oraz Avatar. Dwa ostatnie filmy zyskały miano superprodukcji i światowych hitów, stając się najbardziej dochodowymi produkcjami w historii kina.

James Cameron na stałe wpisał się do historii sztuki filmowej i pamięci milionów na całym świecie

James Cameron

Szczegóły

Inspiracją do rozpoczęcia pracy w przemyśle filmowym był dla Jamesa film Gwiezdne Wojny z 1977 roku. Kreatywność, wszechstronne umiejętności i talent zaprowadziły go na plan takich kasowych produkcji jak Terminator, Obcy, Prawdziwe Kłamstwa. Kolejne lata przyniosły Jamesowi jeden z największych sukcesów – Titanic, a wraz z nim trzy Oscary. Określony przez swojego biografa jako naukowiec - artysta, James Cameron przyczynił się m.in. do rozwoju technologii podwodnego filmowania oraz filmowania przy użyciu urządzeń zdalnych. W swoich filmach przywiązuje bardzo dużą uwagę do technologii, jakości efektów specjalnych i sposobu kręcenia poszczególnych ujęć. Aby przystąpić do nakręcenia Avatara James spędził kilka lat pomagając rozwinąć i unowocześnić narzędzia, m.in. kamery 3D. Z jego doświadczenia i innowacyjnych pomysłów skorzystała NASA. James był członkiem NASA Advisory Council i doradzał m.in. w kwestii wyposażenia misji kosmicznych.

Co oferuje?

Mając na koncie liczne sukcesy i nowe szlaki wytyczone w sztuce filmowej James Cameron dzieli się z publicznością fascynującymi aspektami swojej pracy. Spełniając się w roli reżysera, ale również inicjatora i koordynatora projektów naukowych i licznych ekspedycji, James porusza także temat przywództwa i kierowania zespołem, innowacyjnych rozwiązań i kreatywnego myślenia, a także roli nowych technologii we współczesnym świecie.

Styl prezentacji

Zarówno w swoich filmach, jak i na scenie podczas prelekcji James Cameron w fascynujący sposób potrafi przekazać publiczności istotne treści, przesłanie i wzbudzić emocje. Jest doskonałym prelegentem, który umiejętnie absorbuje słuchaczy opowiadaną historią i pozwala im odnaleźć indywidualną inspirację i wskazówki.

Język prelekcji

Prelegent prezentuje w języku angielskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W celu uzyskania informacji na temat prelekcji lub zaaranżowania wystąpienia Prelegenta w Twojej firmie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Jak zarezerwować wystąpienie Prelegenta?

Skontaktuj się z naszym konsultantem mailowo lub telefonicznie.

Tematy

  • Przekraczanie barier i realizacja niemożliwego (Avatar, Titanic)
  • Technologia w przemyśle filmowym
  • Znaczenie pasji i kreatywnego myślenia w drodze do sukcesu

W czym możemy pomóc?

Aby porozmawiać na temat wyboru właściwego Prelegenta dla Twojej organizacji, skontaktuj się z nami:

+48 58 321 73 02
[email protected]
www.speakers.pl

Inni Prelegenci