PolskiEnglish

Wyszukaj Prelegenta

Lord Stern of Brentford Kt, FBA

Główny ekonomista Banku Światowego (2002-2003) i doradca rządu brytyjskiego

Lord Nicholas Stern jest autorem głośnego raportu dotyczącego ekonomii zmiany klimatu („Raport Sterna”), który przyczynił się do większej analizy skutków zmian klimatycznych i zaangażowania w walkę z globalnym ociepleniem. Lord Stern był głównym ekonomistą Banku Światowego (2002-2003), a także doradcą rządu Wielkiej Brytanii ds. klimatu i członkiem Izby Lordów. Obecnie wykłada w London School of Economics i przewodzi Instytutowi Grantham Research on Climate Change and the Environment.

"Jeżeli Europa nie podejmie dalszych działań, wkrótce zostanie prześcignięta przez kraje jak Chiny i Korea, ponieważ one prężnie inwestują w technologie niskoemisyjne”.

Nicholas Stern of Brentford Kt, FBA

Szczegóły

Poza pracą w Instytucie Grantham, Nicholas Stern pełni rolę dyrektora centrum badań LSE Asia i centrum LSE India Observatory przy London School of Economics, jest także członkiem i doradcą takich organizacji jak: UK Green Investment Bank, China Investment Corporation, ONZ (Grupa najwyższych doradców Sekretarza Generalnego), Komisja Europejska (grupa doradców prezydenta Jose Manuel Barroso) i HSBC Bank.

Co oferuje?

Nicholas Stern oferuje głęboką analizę obecnego klimatu gospodarczego. Dodatkowo przedstawia zagrożenia spowodowane zmianami klimatycznymi, a także możliwości i perspektywy stojące przed organizacjami i krajami, które inwestują w niskoemisyjną technologię przyszłości. Lord Stern jest także ekspertem w dziedzinie rozwoju Chin, Indii i Afryki – doradza inwestorom i pomaga poruszać się w obecnym gospodarczym i geopolitycznym klimacie tych regionów.

Styl prezentacji

Lord Stern przekłada na zrozumiały język nawet najbardziej zawiłe zagadnienia ekonomiczne. Zwraca uwagę nie tylko na wydarzenia i czynniki mające wpływ na obecną sytuację rynków na świecie, ale także ukazuje co będzie kształtować działalność biznesową i globalną sytuację ekonomiczną w przyszłości.

Język prelekcji

Prelegent prezentuje w języku angielskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W celu uzyskania informacji na temat prelekcji lub zaaranżowania wystąpienia Prelegenta w Twojej firmie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Jak zarezerwować wystąpienie Prelegenta?

Skontaktuj się z naszym konsultantem mailowo lub telefonicznie.

Tematy

  • Ekonomiczne konsekwencje zmiany klimatu
  • Rozwój gospodarczy
  • Nowa industrialna rewolucja
  • Konsekwencje zmian w międzynarodowym podziale pracy
  • Etyka i ekonomia

Publikacje

  • 2010 Imperfections in the Economics of Public Policy, Imperfections in Markets and Climate Change. Journal of the European Economic Association.
  • Environmental Policy and the Economic Downturn. Oxford review of economic policy.
  • A Global Deal on Climate Change: a Possible Role for India. Oxford University Press, New Delhi, India.
  • 2009 Blueprint for a Safer Planet: How to Manage Climate Change and Create a New Era of Progress and Prosperity.

Video

W czym możemy pomóc?

Aby porozmawiać na temat wyboru właściwego Prelegenta dla Twojej organizacji, skontaktuj się z nami:

+48 58 321 73 02
[email protected]
www.speakers.pl

Inni Prelegenci