PolskiEnglish

Wyszukaj Prelegenta

Orhan Pamuk

Nagradzany pisarz, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury

Orhan Pamuk to najwybitniejszy współczesny powieściopisarz turecki, doceniony zarówno w swojej rodzinnej Turcji, jak i w całej Europie. Laureat Nagrody Nobla 2006 w dziedzinie literatury i zarazem pierwszy pisarz turecki nagrodzony przez Szwedzką Akademię Nauk. Obecnie zajmuje stanowisko profesora literatury porównawczej na Uniwersytecie Columbia. Jego dzieła zostały przetłumaczone na ponad pięćdziesiąt języków.

„Przewodnik po niezrozumiałym dla przedstawicieli zachodniej cywilizacji Wschodzie”.

Orhan Pamuk

Szczegóły

Orhan Pamuk kształcił się w prestiżowym Robert College, a następnie studiował architekturę na Politechnice w Stambule. Po trzech latach studia te porzucił by zająć się pisaniem i w 1976 roku ukończył wydział dziennikarstwa na Uniwersytecie w Stambule. W latach 1985-1988 był stypendystą amerykańskiego Uniwersytetu Iowa oraz Uniwersytetu Columbia, na który powrócił w roku 2006 obejmując stanowisko profesora wydziału literatury. Orhan Pamuk jest laureatem wielu prestiżowych nagród literackich oraz wyróżnień, m.in. Międzynarodowej Dublińskiej Nagrody Literackiej IMPAC oraz Pokojowej Nagrody Księgarzy Niemieckich.

Co oferuje?

Orhan Pamuk to nie tylko znakomity pisarz, ale także jeden z najbardziej wnikliwych politycznych i społecznych komentatorów. W swoich prezentacjach w odkrywczy sposób porusza szereg kwestii o charakterze politycznym, ekonomicznym oraz społecznym.

Styl prezentacji

Orhan Pamuk oczarowuje publiczność swoimi wykładami oraz wyjątkową osobowością. Jest idealnym gościem specjalnym wydarzeń z udziałem mediów, uczestnikiem paneli dyskusyjnych, a także interaktywnych spotkań w formacie wywiadu.

Język prelekcji

Prelegent prezentuje w języku angielskim i tureckim.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W celu uzyskania informacji na temat prelekcji lub zaaranżowania wystąpienia Prelegenta w Twojej firmie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Jak zarezerwować wystąpienie Prelegenta?

Skontaktuj się z naszym konsultantem mailowo lub telefonicznie.

Tematy

  • Literatura
  • Społeczeństwo, polityka, gospodarka
  • Globalizacja

Publikacje

  • 2009 Muzeum Niewinności
  • 2005 Stambuł: Wspomnienia i Miasto
  • 2004 Śnieg
  • 2001 Nazywam się Czerwień
  • 1997 Nowe Życie
  • 1994 Czarna Księga
  • 1990 Biały Zamek

W czym możemy pomóc?

Aby porozmawiać na temat wyboru właściwego Prelegenta dla Twojej organizacji, skontaktuj się z nami:

+48 58 321 73 02
[email protected]
www.speakers.pl

Inni Prelegenci