PolskiEnglish

Wyszukaj Prelegenta

Anthony Giddens

Wybitny socjolog, doradca premiera Tony’ego Blaira

Anthony Giddens jest autorem m.in. politycznej teorii „trzeciej drogi” i teorii strukturacji. Będąc jednym z najwybitniejszych przedstawicieli nauk społecznych i najczęściej cytowanym współczesnym socjologiem chętnie doradza politykom i rządom na całym świecie. Anthony Giddens był głównym doradcą premiera Wielkiej Brytanii, Tony’ego Blaira; wywarł silny wpływ na rozwój brytyjskiej Nowej Partii Pracy i jej program.

Klasyk współczesnej myśli społecznej i najczęściej cytowany socjolog

Anthony Giddens

Szczegóły

W latach 1997 – 2003 pełnił rolę rektora London School of Economics. Wcześniej wykładał na uczelni King's College w Cambridge. Jego pierwsza praca, ‘Capitalism and Modern Social Theory’, jest w druku od ponad trzech dekad. W 2002 roku uhonorowany został nagrodą Prince of Asturias Prize, będącej hiszpańskim odpowiednikiem Nobla. Od 2004 roku jako Baron Giddens zasiada w Izbie Lordów. Obecnie wykłada w London School of Economics, a także pracuje nad zagadnieniem przyszłego europejskiego modelu państwa i społeczeństwa.

Co oferuje?

Wyjątkowe prelekcje przedstawiające obraz współczesnego społeczeństwa. Anthony Giddens omawia wydarzenia i zmiany, które kształtują dzisiejszy świat społeczny i kulturę. Odwołując się do najnowszych osiągnięć socjologii, współczesnych problemów i danych porusza m.in. problematykę tożsamości i życia w epoce nowoczesnych, dynamicznych przeobrażeń.

Styl prezentacji

Anthony Giddens jest uznanym ekspertem i doskonałym mówcą, znanym z czytelnych przekazów i spójnego stylu przemawiania. Jego prelekcje zawierają błyskotliwe puenty i trafne argumenty. Są doskonale wyważone pod względem ilości informacji teoretycznych, podręcznikowej wiedzy i przykładów zaczerpniętych ze współczesnego świata.

Język prelekcji

Prelegent prezentuje w języku angielskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W celu uzyskania informacji na temat prelekcji lub zaaranżowania wystąpienia Prelegenta w Twojej firmie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Jak zarezerwować wystąpienie Prelegenta?

Skontaktuj się z naszym konsultantem mailowo lub telefonicznie.

Tematy

  • Trzecia Droga – prawo, lewo ... ?
  • Globalizacja
  • Odradzanie się demokracji
  • Teoria Strukturacji
  • Nowoczesność, późna nowoczesność i posttradycyjna polityka

Publikacje

  • 2013 Politics and Sociology in the Thought of Max Weber
  • 2011 The Politics of Climate Change
  • 2009 Sociology
  • 2008 Essentials of Sociology
  • 2007 Europe in the Global Age Over to You, Mr Brown - How Labour Can Win Again

W czym możemy pomóc?

Aby porozmawiać na temat wyboru właściwego Prelegenta dla Twojej organizacji, skontaktuj się z nami:

+48 58 321 73 02
[email protected]
www.speakers.pl

Inni Prelegenci