PolskiEnglish

Wyszukaj Prelegenta

Jeffrey Sachs

Jeden z czołowych ekonomistów na świecie, dyrektor Instytutu Ziemi, doradca rządowy ds. reform gospodarczych

Jeffrey Sachs jest dyrektorem Instytutu Ziemi Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku, gdzie wykłada ustawodawstwo dotyczące ochrony zdrowia i rozwoju. Jest również dyrektorem Milenijnego Projektu ONZ i doradcą sekretarza generalnego ONZ do spraw Milenijnych Celów Rozwoju (Millennium Development Goals) – międzynarodowych założeń mających na celu zlikwidowanie ekstremalnej biedy, chorób i głodu do roku 2015.

“Jeden ze 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie” - Time Magazine

Jeffrey Sachs

Szczegóły

Poza pracą w Instytucie Ziemi, Jeffrey Sachs jest obecnie pracownikiem naukowym amerykańskiego Narodowego Biura Badań Ekonomicznych. Wcześniej był doradcą Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Banku Światowego, OECD, organizacji WHO i Programu Rozwoju Narodów Zjednoczonych. Pełnił także rolę specjalnego doradcy rządów w Ameryce Łacińskiej, Europie Wschodniej, krajów byłego ZSRR, Azji i Afryki. W 1989 r. był ekonomicznym doradcą "Solidarności", przygotował wstępny projekt programu transformacji gospodarczej i doradzał przy jego realizacji. W latach 2000–2001 przewodniczył Komisji ds. Makroekonomii i Zdrowia organizacji WHO. Jeffrey Sachs jest autorem wielu publikacji i opracowań o tematyce ekonomicznej. Współpracuje z międzynarodowymi organizacjami na rzecz zwalczania biedy, rozwoju gospodarczego i walki z chorobami, w tym HIV/AIDS w krajach rozwijających się.

Co oferuje?

Profesor Sachs jest powszechnie uznawany za jednego z najlepszych ekonomistów i czołowego międzynarodowego doradcę. Czerpiąc z ponad dwudziestoletniej obecności w centrum działań związanych z wyzwaniami rozwoju ekonomicznego, likwidacją ubóstwa i edukacją, Profesor Sachs przedstawia perspektywy ekonomiczne, a także w porywający sposób omawia kwestie dotyczące globalizacji, rozwoju społecznego i zmian klimatycznych.

Styl prezentacji

Wykłady Profesora Sachs’a zawierają najnowsze badania i informacje. Odnaleźć w nich można praktyczne wskazówki dotyczące rozwoju biznesu i międzynarodowych projektów.

Język prelekcji

Prelegent prezentuje w języku angielskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W celu uzyskania informacji na temat prelekcji lub zaaranżowania wystąpienia Prelegenta w Twojej firmie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Jak zarezerwować wystąpienie Prelegenta?

Skontaktuj się z naszym konsultantem mailowo lub telefonicznie.

Tematy

  • Rozwój ekonomiczny
  • Likwidacja globalnego ubóstwa
  • Globalizacja
  • Zmiany klimatyczne

Publikacje

  • 2013 To Move the World: JFK's Quest for Peace
  • 2012 The Price of Civilization: Reawakening American Virtue and Prosperity
  • 2009 Common Wealth: Economics for a Crowded Planet
  • 2006 The End of Poverty

W czym możemy pomóc?

Aby porozmawiać na temat wyboru właściwego Prelegenta dla Twojej organizacji, skontaktuj się z nami:

+48 58 321 73 02
[email protected]
www.speakers.pl

Inni Prelegenci