PolskiEnglish

Wyszukaj Prelegenta

Carlo Ratti

Architekt, inżynier, ekspert w dziedzinie nowych technologii użytkowych i smart cities.

Carlo F. Ratti jest inżynierem i architektem. Wykłada w Instytucie Technologicznym Massachusetts (MIT), gdzie zarządza również projektem SENSEable City Laboratory, w ramach którego prowadzone są badania zagadnienia ‘real-time city’ – sposobu w jaki różne urządzenia elektroniczne mogą współpracować z istniejącą architekturą. Obecnie nadzoruje również otwarcie nowego centrum badań w Singapurze, działającego w ramach projektu MIT, ‘Przyszłość Mobilności Miejskiej’. Wszystkie badania i projekty Carlo dostarczają interesującej odpowiedzi na pytanie, jak będą wyglądać miasta przyszłości i komunikacja.

“Jeden z 50 ludzi, którzy zmienią świat” - The Wired Magazine

Carlo Ratti

Szczegóły

Carlo Ratti dorastał w kilku europejskich miastach. Wykształcenie inżyniera zdobył w Paryżu, gdzie ukończył Ecole Nationale des Ponts et Chaussées oraz we Włoszech, na Politechnice w Torino. Tytuł doktora i wykształcenie w dziedzinie architektury zdobył natomiast na Uniwersytecie w Cambridge. W roku 2000 powrócił do MIT i zaczął pracę w MIT Media Lab. Dwa lata później otworzył biuro projektowe w Torino. Projekty Carlo Ratti powstają dzięki gromadzeniu dużej liczby danych przez czujniki i urządzenia elektroniczne i ich implementacji w otaczający miejski krajobraz. Efektem tego rodzaju projektowania był Cyfrowy Wodny Pawilon podczas World Expo 2008, który uznany został przez Magazyn Time za jedną z najlepszych innowacji roku.

Co oferuje?

Carlo jest doskonałym innowatorem i doświadczonym mówcą. Był prelegentem wielu prestiżowych wydarzeń i konferencji międzynarodowych, m.in. Światowego Forum Ekonomicznego w Davos (2009r.) oraz TED 2011. Jego świeże spojrzenie na współczesną architekturę miejską oraz jej użyteczność może radykalnie zmienić sposób projektowania dla miasta. Prelekcje Carlo Ratti dostarczają fascynującego wglądu w nową technologię. Carlo opowiada o licznych rozwiązaniach, nad którymi obecnie pracuje, a także dostarcza wskazówek dotyczących wykorzystania danych i mediów do tworzenia elastycznych, interaktywnych struktur wizualnych.

Styl prezentacji

Carlo prezentuje w sposób bardzo przystępny, przykuwający uwagę i pełen humoru. W swoich wykładach przytacza liczne przykłady, które wspierane są materiałami wizualnymi.

Język prelekcji

Prelegent prezentuje w języku angielskim i włoskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W celu uzyskania informacji na temat prelekcji lub zaaranżowania wystąpienia Prelegenta w Twojej firmie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Jak zarezerwować wystąpienie Prelegenta?

Skontaktuj się z naszym konsultantem mailowo lub telefonicznie.

Tematy

  • Smart Cities – Inteligentne Miasta
  • Architektura, która czuje i reaguje
  • Przyszłość architektury
  • Innowacje

Wyróżnienia

  • 2009 Nagroda Queensland Government’s Innovator in Residence
  • 2008 Tytuł Esquire’s Best and Brightest ; featured in Seed Magazine's Salon
  • 2007 TIME Magazine’s Best Invention of the Year

W czym możemy pomóc?

Aby porozmawiać na temat wyboru właściwego Prelegenta dla Twojej organizacji, skontaktuj się z nami:

+48 58 321 73 02
[email protected]
www.speakers.pl

Inni Prelegenci