PolskiEnglish

Wyszukaj Prelegenta

Viviane Reding

Członkini Parlamentu Europejskiego, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej w latach 2010 - 2014

Viviane Reding jest jednym z najbardziej doświadczonych i docenianych polityków unijnych. Przez trzy kadencje była członkinią Komisji Europejskiej. Pełniła rolę przewodniczącej trzech komisji, a w latach 2010-2014 sprawowała urząd wiceprzewodniczącej. Po zwycięstwie w wyborach w maju 2014 roku zasiadła w Parlamencie Europejskim.

Jeden z najsilniejszych i najbardziej wyrazistych głosów Komisji Europejskiej

Viviane Reding

Szczegóły

Po 10 latach spędzonych w parlamencie luksemburskim, w 1999 roku objęła stanowisko komisarza ds. edukacji i kultury Komisji Europejskiej. Z jej inicjatywy zatwierdzony został m.in. program Erasmus Mundus, rozszerzający współpracę między uniwersytetami i studentami, a także programy wspierające dziedzictwo kulturowe krajów unijnych. W 2004 roku przyjęła nominację na komisarza ds. społeczeństwa informacyjnego i mediów. Podczas swojej kadencji na tym stanowisku przyczyniła się do reformy europejskiego sektora telekomunikacyjnego, otwierając unijny rynek dla operatorów i umożliwiając obniżenie cen połączeń w ramach roamingu. W roku 2010 powołana została na stanowisko komisarza ds. sprawiedliwości i jednocześnie wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej. Z zaangażowaniem wspierała reformy prawne inicjując propozycje zmian w obrębie prawa cywilnego i karnego, a także projekty ustaw dotyczące praw konsumenta, ochrony danych osobowych, równości kobiet i mężczyzn i wyrównania szans dla osób niepełnosprawnych.

Co oferuje?

Viviane Reding oferuje inspirujące i pouczające wykłady na temat społecznych, ekonomicznych i politycznych zmian kształtujących Europę. Jej doświadczenie i wiedza zdobyte podczas trzech kadencji na stanowisku komisarza KE umożliwiają słuchaczom zapoznanie się także z informacjami dotyczącymi praw człowieka, polityki unijnej, kształtowania się społeczeństwa informacyjnego oraz zarządzania.

Styl prezentacji

Umiejętności przywódcze, bogate doświadczenie i talent do przekazywania wiedzy sprawiają, że Viviane Reding jest doskonałym prelegentem. W błyskotliwy sposób podkreśla ideę wydarzenia , a także inspiruje do przemyśleń i rozmów na temat poruszanych kwestii.

Język prelekcji

Prelegent prezentuje w języku angielskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W celu uzyskania informacji na temat prelekcji lub zaaranżowania wystąpienia Prelegenta w Twojej firmie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Jak zarezerwować wystąpienie Prelegenta?

Skontaktuj się z naszym konsultantem mailowo lub telefonicznie.

Tematy

  • Przyszłość Europy
  • Media i społeczeństwo informacyjne
  • Polityka ekonomiczna i finansowa
  • Sprawiedliwość, prawa człowieka i społeczeństwo obywatelskie
  • Przywództwo

Mikrostrona

W czym możemy pomóc?

Aby porozmawiać na temat wyboru właściwego Prelegenta dla Twojej organizacji, skontaktuj się z nami:

+48 58 321 73 02
[email protected]
www.speakers.pl

Inni Prelegenci