PolskiEnglish

Wyszukaj Prelegenta

Jung Chang

Brytyjska pisarka, autorka bestsellerowej powieści „Dzikie Łabędzie”

Światową sławę Jung Chang przyniosła powieść autobiograficzna “Dzikie Łabędzie”. Książka ta zyskała miano bestselleru, a według Asian Wall Street Journal jest jedną z najczęściej czytanych publikacji o Chinach. Dr Chang wraz z mężem podjęła się także spisania biografii kontrowersyjnego chińskiego przywódcy Mao Zedonga. Obie książki przetłumaczone zostały na ponad 30 języków i doczekały się milionowych nakładów na całym świecie.

Autorka jednej z najsłynniejszych pozycji literatury faktu

Jung Chang

Szczegóły

Urodzona w komunistycznych Chinach, dorastająca w okresie rewolucji kulturalnej i kultu Mao, Jung Chang sprzeciwiła się wpojonej jej w dzieciństwie ideologii. Studiowała na wydziale filologii angielskiej na Uniwersytecie Syczuańskim w Chengdu. Kiedy Chiny po śmierci Mao zaczęły powoli otwierać się na świat, złożyła aplikację o jedno z pierwszych stypendiów zagranicznych i w 1978 wyjechała na studia językoznawcze do Wielkiej Brytanii. W roku 1982 jako pierwsza osoba pochodząca z Chińskiej Republiki Ludowej uzyskała stopień doktora brytyjskiego uniwersytetu. Jung Chang posiada doktoraty honorowe uniwersytetów Buckingham, York, Warwick oraz Open University. W swojej najsłynniejszej książce opisuje losy przedstawicielek trzech pokoleń na tle przemian zachodzących w Chinach w ciągu ostatnich 80 lat.

Co oferuje?

Jung Chang wygłasza porywające prelekcje; w poruszający sposób przedstawia dramatyczne wydarzenia w Chinach ubiegłego wieku i przekazuje nauki z nich płynące dla współczesnego świata. Jej prezentacje są wyjątkowo inspirujące i pomagają zrozumieć wyzwania globalizacji, a także przybliżają chińską kulturę oraz proces rozwoju i możliwości tego mocarstwa.

Styl prezentacji

Jung Chang to utalentowany mówca. Swoimi prelekcjami stymuluje i pobudza emocjonalnie słuchaczy, którzy długo pozostają pod wrażeniem jej siły przekazu i poruszających przesłań.

Język prelekcji

Prelegent prezentuje w języku angielskim i chińskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W celu uzyskania informacji na temat prelekcji lub zaaranżowania wystąpienia Prelegenta w Twojej firmie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Jak zarezerwować wystąpienie Prelegenta?

Skontaktuj się z naszym konsultantem mailowo lub telefonicznie.

Tematy

  • ‘Dzikie Łabędzie’ – życiowa podróż
  • Globalizacja : aspekt ludzki
  • Wyzwania XXI wieku
  • Mao Zedong – nauki dla współczesnego człowieka

Publikacje

  • 2013 Empress Dowager Cixi : The Concubine who Launched Modern China
  • 2005 Mao
  • 1991 Dzikie Łabędzie

Video

W czym możemy pomóc?

Aby porozmawiać na temat wyboru właściwego Prelegenta dla Twojej organizacji, skontaktuj się z nami:

+48 58 321 73 02
[email protected]
www.speakers.pl

Inni Prelegenci