PolskiEnglish

Wyszukaj Prelegenta

Dr. Henry Kissinger

Były Sekretarz Stanu, uznany amerykański polityk i dyplomata.

Henry Kissinger to jeden z najbardziej znanych amerykańskich polityków i dyplomatów; były dyrektor Rady Bezpieczeństwa Narodowego, Sekretarz Stanu. Jest laureatem Pokojowej Nagrody Nobla. Był doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego prezydentów Johna F. Kennedy'ego, oraz Lyndona B. Johnsona. W roku 1972 uhonorowany został tytułem Człowieka Roku magazynu Time.

Henry Kissinger

Szczegóły

Henry Kissinger uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych architektów amerykańskiej polityki zagranicznej w historii. Jako pierwszy Amerykanin urodzony za granicą sprawował funkcję Sekretarza Stanu. Kierował wieloma akcjami dyplomatycznymi USA. W latach sześćdziesiątych sprawował funkcję specjalnego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta Johna F. Kennedy'ego, a następnie Lyndona B. Johnsona. W latach 1969-1974 był dyrektorem Rady Bezpieczeństwa Narodowego, a w latach 1973-1977 Sekretarzem Stanu w administracji prezydenta Richarda Nixona, a później Geralda Forda. W 1973 roku uhonorowany Pokojową Nagrodą Nobla. W roku 2002 został przewodniczącym prezydenckiej komisji ds. zbadania przyczyn zamachów z 11 września 2001.

Co oferuje?

Będąc jednym z najbardziej cenionych znawców problematyki międzynarodowej Henry Kissinger prezentuje wgląd w obecną sytuację na światowej scenie politycznej. Bazując na swoim bogatym doświadczeniu wieloletniego szefa dyplomacji USA przedstawia kluczowe zagadnienia związane z wydarzeniami na świecie. Dr Kissinger jest wiodącym ekspertem w dziedzinie polityki zagranicznej, stosunków międzynarodowych oraz dyplomacji.

Styl prezentacji

Prelekcje Dr Kissingera są niezwykle interesujące oraz absorbujące. Spotkanie z jednym z najbardziej podziwianych mężów stanu i możliwość skorzystania z jego unikatowej wiedzy i doświadczeń jest wydarzeniem niepowtarzalnym, które pozostawia niezatarte wrażenia.

Język prelekcji

Prelegent prezentuje w języku angielskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W celu uzyskania informacji na temat prelekcji lub zaaranżowania wystąpienia Prelegenta w Twojej firmie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Jak zarezerwować wystąpienie Prelegenta?

Skontaktuj się z naszym konsultantem mailowo lub telefonicznie.

Tematy

 • Polityka Stanów Zjednoczonych
 • Wydarzenia na świecie
 • Sztuka dyplomacji
 • Polityka światowa

Publikacje

 • 2003 Ending the Vietnam War
 • 2003 Crisis: The Anatomy of Two Major Foreign Policy Crises
 • 2001 Does America Need a Foreign Policy? Toward a Diplomacy for the 21st Century
 • 1999 Years of Renewal
 • 1994 Diplomacy
 • 1982 Years of Upheaval
 • 1979 The White House Years

W czym możemy pomóc?

Aby porozmawiać na temat wyboru właściwego Prelegenta dla Twojej organizacji, skontaktuj się z nami:

+48 58 321 73 02
[email protected]
www.speakers.pl

Inni Prelegenci