PolskiEnglish

Wyszukaj Prelegenta

Benedict Allen

Wybitny brytyjski podróżnik i odkrywca, autor i filmowiec.

Benedict Allen podróżuje do najbardziej odległych i dzikich części świata. Bada w jaki sposób społeczności żyją w zgodzie z naturą i środowiskiem. Benedict był pionierem w filmowaniu podróży bez zwykle towarzyszącej wszystkim podróżnikom ekipy filmowej, co pozwoliło milionom ludzi być świadkami niezwykłych wydarzeń i rozwoju solowej ekspedycji podróżnika pośród wyjątkowo niegościnnych, dziewiczych terenów...

Prawdziwy Indiana Jones

Benedict Allen

Szczegóły

Benedict Allen od dzieciństwa rozwijał zainteresowanie podróżami, które zaszczepił w nim ojciec. Podczas studiów na Uniwersytecie East Anglia pochłaniała go lektura książek z dziedziny nauk o Ziemi. Na ostatnim roku studiów odbył trzy ekspedycje naukowe, a następnie rozpoczął studia na Uniwersytecie Aberdeen, gdzie zaplanował swoją pierwszą niezależną wyprawę – od ujścia rzeki Orinoko, aż po ujście Amazonki. Benedict zasłynął dzięki swoim doskonałym zdolnościom przeniknięcia w środowisko mieszkańców dzikich terenów i nabycia od nich umiejętności przetrwania nawet w najbardziej niebezpiecznym otoczeniu. Znany jest również z samotnych wypraw, w których nie towarzyszy mu ekipa filmowa. W roku 2010 został członkiem Royal Geographical Society. Benedict był inicjatorem i członkiem licznych wypraw naukowych, dla kanału BBC sfilmował sześć swoich podróży. Jest również autorem dziesięciu książek oraz licznych opracowań i artykułów na łamach najbardziej prestiżowych magazynów podróżniczych.

Co oferuje?

Benedict Allen posiada doświadczenie w przezwyciężaniu przeciwności losu. Swoją wiedzą chętnie dzieli się z innymi. Na przykładzie swoich niecodziennych doświadczeń oraz fascynujących wypraw pokazuje w jaki sposób osiągnąć stawiane przed każdym cele, a także jak się odnaleźć i odnieść sukces w nieprzyjaznym środowisku.

Styl prezentacji

Dzięki swojej wyjątkowej umiejętności wzruszania i jednocześnie edukowania słuchaczy, prezentacje Benedicta są zbalansowanym połączeniem rozrywkowych anegdot oraz inspirujących, pouczających przesłań wypływających z jego niezwykłych przygód.

Język prelekcji

Prelegent prezentuje w języku angielskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W celu uzyskania informacji na temat prelekcji lub zaaranżowania wystąpienia Prelegenta w Twojej firmie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Jak zarezerwować wystąpienie Prelegenta?

Skontaktuj się z naszym konsultantem mailowo lub telefonicznie.

Tematy

 • Rozbudzanie motywacji
 • Praca zespołowa
 • Osiąganie niemożliwego
 • Przetrwanie i osiąganie celu mimo przeciwności losu

Publikacje

 • 2006 Into the Abyss
 • 2002 The Faber Book of Exploration
 • 2000 Last of the Medicine Men
 • 1998 The Edge of Blue Heaven - a journey through Mongolia
 • 1997 The Skeleton Coast – a journey through the Namib Desert
 • 1996 More Great Railway Journeys
 • 1994 Through Jaguar Eyes – crossing the Amazon Basin

Video

W czym możemy pomóc?

Aby porozmawiać na temat wyboru właściwego Prelegenta dla Twojej organizacji, skontaktuj się z nami:

+48 58 321 73 02
[email protected]
www.speakers.pl

Inni Prelegenci