PolskiEnglish

Wyszukaj Prelegenta

Alexander Kumar

Lekarz, naukowiec – eksplorator prowadzący badania w najbardziej niegościnnych rejonach świata

Alexander Kumar jest brytyjskim lekarzem, który prowadził badania w ponad 80 krajach, na 7 kontynentach i uczestniczył w ekspedycjach naukowych do najbardziej odległych terenów na świecie. Zafascynowany życiem w polarnych warunkach wyruszył na Archipelag Arktyczny w Kanadzie, gdzie przeprowadził pierwsze badania na wirusa HIV wśród Inuitów. Ponad rok spędził w Arktyce, we włosko-francuskiej stacji naukowej Concordia, gdzie należał do zespołu prowadzącego badania na zlecenie Europejskiej Agencji Kosmicznej. Odpowiedzialny był za testy medyczne, mające na celu określenie w jakim stopniu ludzka psychika i fizjologia mogą być przystosowane do misji kosmicznej na Marsa.

“Kierując się przekonaniem, że wiedza i poczucie humoru nic nie ważą, doktor Kumar podróżuje bez bagażu, wyposażony jedynie w stetoskop i wrodzoną ciekawość świata”

Alexander Kumar

Szczegóły

Alex Kumar ukończył studia medyczne w londyńskiej Guy's, King's & St. Thomas' School of Medicine. Jest cenionym specjalistą w dziedzinie międzynarodowego zdrowia oraz śmiertelnych chorób tropikalnych. Pracował w wielu placówkach na świecie, m.in. w Indiach, Izraelu, Amazonii i Arktyce. Uhonorowany za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie międzynarodowego zdrowia, doktor Kumar zwraca uwagę na nierówność w opiece zdrowotnej i obecny stan zdrowia rdzennych mieszkańców danych terenów.

Co oferuje?

Prezentacje zawierające zarówno najnowsze informacje z dziedziny medycyny i opis odkryć naukowych, ale także inspirujące, humorystyczne anegdoty i pouczające wnioski zaczerpnięte z wielu podróży i obserwacji ludzkiej psychiki i fizjologii w warunkach krytycznych.

Styl prezentacji

Pasja, energia, porywające prezentacje i doskonałe poczucie humoru – doktor Kumar jest wyjątkowym prelegentem, będącym w czołówce ekspertów najchętniej zapraszanych na międzynarodowe konferencje, nie tylko naukowe.

Język prelekcji

Prelegent prezentuje w języku angielskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W celu uzyskania informacji na temat prelekcji lub zaaranżowania wystąpienia Prelegenta w Twojej firmie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Jak zarezerwować wystąpienie Prelegenta?

Skontaktuj się z naszym konsultantem mailowo lub telefonicznie.

Tematy

  • Medycyna
  • Najgorsza zima na świecie
  • Dlaczego powinniśmy inwestować w eksplorację kosmosu?
  • Badania i kosmiczne misje analogowe
  • Ekstremalna psychologia i fizjologia
  • Rozwiązywanie konfliktów wśród rdzennych mieszkańców odległych rejonów świata
  • Medycyna i ochrona zdrowia w niedostępnych rejonach świata (Amazonia, Arktyka i Antarktyda)

W czym możemy pomóc?

Aby porozmawiać na temat wyboru właściwego Prelegenta dla Twojej organizacji, skontaktuj się z nami:

+48 58 321 73 02
[email protected]
www.speakers.pl

Inni Prelegenci