PolskiEnglish

Wyszukaj Prelegenta

Gian Luigi Longinotti-Buitoni

Były prezes i dyrektor zarządzający amerykańskiego oddziału Ferrari Maserati

Gianluigi Longinotti-Buitoni jest założycielem i dyrektorem zarządzającym LIFE Corporation, firmy z sektora zaawansowanej technologii, tworzącej i produkującej przenośne urządzenia elektroniczne, ubrania i akcesoria z funkcją komunikacji, łączenia się z sieciami społecznościowymi i rozrywki. Jest także założycielem Goal.com, firmy medialnej oferującej najlepsze międzynarodowe sprawozdania piłkarskie w Internecie i na urządzeniach mobilnych. Gianluigi zarządzał jednymi z najbardziej prestiżowych firm produkcyjnych i posiada niezwykłą zdolność przekształcania produktów w odnoszące sukces marki.

Gian Luigi Longinotti-Buitoni

Szczegóły

Gianluigi zyskał uznanie zarządzając Ferrari Maserati North America w latach 1991 – 2001. Pełniąc rolę prezesa i dyrektora zarządzającego przeprowadził szereg zmian w strukturze i strategii firmy, które zaowocowały ogromną popularnością marki na świecie i dwukrotnym wzrostem sprzedaży Ferrari w Stanach Zjednoczonych. Gianluigi był głównym inicjatorem i organizatorem głośnych wydarzeń budujących pozycję i wizerunek marki Ferrari, m.in. pokazu z udziałem Sharon Stone i wystawy we współpracy z nowojorskim Museum of Modern Art. Sukcesem zakończyła się także seria wyścigowa stworzona początkowo dla klientów Ferrari, a następnie wystawiona w wyścigach IMSA, co przywróciło markę Ferrari w szeregi samochodów wyścigowych. Doskonała znajomość rynku, strategii marki i bogate doświadczenie w sektorze produktów luksusowych sprawiły, że w roku 2002 powierzono mu funkcję dyrektora zarządzającego europejskiego oddziału Polo Ralph Lauren. Gianluigi zajmował także kierownicze stanowisko w rodzinnej firmie Industrie Buitoni Perugina, produkującej artykuły spożywcze Buitoni oraz luksusowe wyroby z czekolady pod marką Perugina.

Co oferuje?

Gianluigi jest uznawany za jednego z najlepszych ekspertów w dziedzinie rozwoju biznesu i budowania silnych marek. Bogate międzynarodowe doświadczenie w różnych sektorach biznesu oraz wszechstronna wiedza sprawiają, że jest on specjalistą w zakresie innowacji, rozwoju produktów i marki. Gianluigi uczy w jaki sposób zainteresować marką dzisiejszych, wymagających konsumentów i dostosować model biznesowy firmy oraz produkt do nowych zjawisk i schematów konsumpcyjnych.

Styl prezentacji

Gian Luigi jest charyzmatycznym mówcą, który umiejętnie dostosowuje format wystąpienia do potrzeb słuchaczy.

Język prelekcji

Prelegent prezentuje w języku angielskim, włoskim, francuskim i hiszpańskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W celu uzyskania informacji na temat prelekcji lub zaaranżowania wystąpienia Prelegenta w Twojej firmie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Jak zarezerwować wystąpienie Prelegenta?

Skontaktuj się z naszym konsultantem mailowo lub telefonicznie.

Tematy

  • DreamMarketing
  • Branding
  • Miedzynarodowy biznes
  • Innowacje

W czym możemy pomóc?

Aby porozmawiać na temat wyboru właściwego Prelegenta dla Twojej organizacji, skontaktuj się z nami:

+48 58 321 73 02
[email protected]
www.speakers.pl

Inni Prelegenci