PolskiEnglish

Wyszukaj Prelegenta

Bjorn Lomborg

Wiodący ekspert w dziedzinie globalnego zrównoważonego rozwoju i zmian klimatycznych

Bjørn Lomborg wykłada w Kopenhaskiej Szkole Biznesu oraz kieruje powołanym przez siebie Copenhagen Consensus Center, projektem, w ramach którego kilkudziesięciu wybitnych ekonomistów z całego świata, w tym pięciu laureatów Nobla, opracowuje listę najważniejszych problemów ludzkości oraz priorytetów procesu poprawy globalnego dobrobytu. Bjorn uznany został przez Magazyn Time za jedną ze stu najbardziej wpływowych osób na świecie, a brytyjski dziennik „The Guardian” umieścił go na liście 50 osób, które mogą uratować planetę.

„Sceptyczny ekolog” i jeden z czołowych naukowych i politycznych realistów Europy

Bjorn Lomborg

Szczegóły

W latach 2002 - 2004 Bjørn pełnił funkcję dyrektora Instytutu Badań Środowiska Naturalnego. Międzynarodowe uznanie przyniosła mu bestsellerowa książka „The Sceptical Environmentalist”, w której skrytykował m.in. działania podejmowane w celu naprawy kryzysu klimatycznego oraz postulował dokonywanie właściwych wyborów i ustalanie priorytetów opierając się na analizie kosztów i korzyści. Kierując się takim przekonaniem uruchomił w 2004 roku inicjatywę Copenhagen Consensus Center. W 2001 roku World Economic Forum uhonorowało go tytułem "Globalnego Lidera Jutra", a w 2002 roku BusinessWeek uznał Lomborga za jedną z „50 gwiazd Europy”.

Co oferuje?

W swoich wysoce informujących i popartych licznymi badaniami prezentacjach Bjørn Lomborg rzuca wyzwanie powszechnie głoszonym przekonaniom oraz omawia najbardziej palące problemy współczesnego świata. Dzięki swojemu zaangażowaniu i systematycznej pracy Lomborg potrafi ukazać sedno dzisiejszych globalnych wyzwań i zaoferować najlepsze rozwiązania.

Styl prezentacji

Doświadczenie zdobyte podczas licznych wystąpień na całym świecie czyni Bjørna idealnym gościem specjalnym na różnego rodzaju konferencjach oraz ekspertem paneli dyskusyjnych. Jego prezentacje wypełnione są przykładami zaczerpniętymi z życia oraz cennymi informacjami, które docierają do publiczności w prostym i łatwym do odczytania przekazie.

Język prelekcji

Prelegent prezentuje w języku angielskim i duńskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W celu uzyskania więcej informacji na temat prelekcji lub zaaranżowania wystąpienia Prelegenta w Twojej firmie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Jak zarezerwować wystąpienie Prelegenta?

Skontaktuj się z naszym konsultantem mailowo lub telefonicznie.

Tematy

 • Prawda o globalnym ociepleniu
 • Zmiany klimatyczne
 • Zrównoważony rozwój
 • Rząd oraz dzisiejsze społeczeństwo
 • Biznes i ekonomia
 • Nauka, technologia i natura
 • Największe problemy i wyzwania świata
 • Jak wydać 50 milionów US$ i sprawić aby świat był lepszym miejscem

Publikacje

 • 2013 How to Spend $75 Billion to Make the World a Better Place
 • 2010 Smart Solutions to Climate Change: Comparing Costs and Benefits
 • 2007 Cool It: The Skeptical Environmentalist’s Guide to Global Warming
 • 2004 Global Crises, Global Solutions: Priorities for a World of Scarcity

Video

W czym możemy pomóc?

Aby porozmawiać na temat wyboru właściwego Prelegenta dla Twojej organizacji, skontaktuj się z nami:

+48 58 321 73 02
[email protected]
www.speakers.pl

Inni Prelegenci