PolskiEnglish

Wyszukaj Prelegenta

Prof. Leszek Balcerowicz

Były wicepremier i minister finansów oraz prezes Narodowego Banku Polskiego .

Profesor Leszek Balcerowicz to doceniany i nagradzany na całym świecie ekonomista, legendarny polityk, uznawany za architekta postkomunistycznej transformacji gospodarczej Polski. Odnosząc liczne sukcesy stał się dominującą postacią w historii rozwoju kraju i strategii ekonomicznej Polski w latach 1989 – 2007.

Praktyk i naukowiec : unikalne połączenie wiedzy, umiejętności i doświadczenia

Leszek Balcerowicz

Szczegóły

Profesor Balcerowicz jest postacią związaną nieodłącznie z przejściem Polski od gospodarki centralnie planowanej do wolnego rynku. We wrześniu 1989 r. objął stanowisko wicepremiera i ministra finansów w pierwszym niekomunistycznym rządzie Tadeusza Mazowieckiego. Tę samą funkcję pełnił też w rządach Jana Krzysztofa Bieleckiego i Jerzego Buzka. Opracował i zrealizował plan stabilizacji, liberalizacji i reform strukturalnych. W latach 2001-2007 był prezesem Narodowego Banku Polskiego. W swojej karierze Profesor Balcerowicz zmierzył się z licznymi trudnymi ekonomicznie wyzwaniami, takimi jak hiperinflacja, kryzys związany z długiem zagranicznym, ekstremalne ekonomiczne zachwiania, a także społeczne i polityczne napięcia narastające w obliczu wprowadzania reform. Leszek Balcerowicz jest obecnie Profesorem Szkoły Głównej Handlowej. Jako jeden z wiodących ekspertów ds. reform i kryzysu finansowego został zaproszony do elitarnego grona Group of Thirty. Jest ponadto członkiem Grupy Autorytetów Instytutu Finansów Międzynarodowych, zasiada w Radzie Doradczej Center for European Policy Analysis w Waszyngtonie oraz przewodniczy radzie Instytutu Bruegla. W roku 2008 i 2009 był członkiem grupy ekspertów „De Larosiere” pracujących nad stworzeniem systemu nadzoru finansowego w Unii Europejskiej.

Co oferuje?

Praktyk, wiodący strateg i znakomity nauczyciel – wiedza i wszechstronne doświadczenie Profesora Balcerowicza sprawiają, że wykład dostarcza najnowszych informacji, odkrywczych tez i szczegółową ocenę stabilności ekonomicznej Polski, a także innych krajów. Zdecydowane poglądy dotyczące ekonomicznego i społecznego rozwoju w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem zapewniają wnikliwe omówienie kluczowych zagadnień i sugerują liczne rozwiązania. Profesor jest obecnie jednym z wiodących ekspertów i doradców nakreślających globalne perspektywy gospodarcze oraz wyzwania.

Styl prezentacji

Profesor Leszek Balcerowicz prowadzi wykłady dbając o zrozumienie i przejrzystość stawianych tez. W umiejętny sposób angażuje słuchaczy, zachęca do przemyśleń i wyjścia poza konwencjonalne schematy, z determinacją dąży do przedstawienia dokładnego obrazu omawianego problemu.

Język prelekcji

Profesor Balcerowicz prezentuje w języku polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W celu uzyskania informacji na temat prelekcji lub zaaranżowania wystąpienia Prelegenta w Twojej firmie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Jak zarezerwować wystąpienie Prelegenta?

Skontaktuj się z naszym konsultantem mailowo lub telefonicznie.

Tematy

  • Ekonomia polityczna reform
  • Członkostwo w UE a perspektywy rozwoju Polski
  • Przywództwo
  • Jak wprowadzać reformy
  • Perspektywy rozwoju polskiej gospodarki
  • Ekonomia i etyka państwa socjalnego
  • Perspektywy rozwoju gospodarki krajów rozwiniętych
  • Praworządność, gospodarka, rozwój
  • Perspektywy rozwoju gospodarki światowej

Mikrostrona

W czym możemy pomóc?

Aby porozmawiać na temat wyboru właściwego Prelegenta dla Twojej organizacji, skontaktuj się z nami:

+48 58 321 73 02
[email protected]
www.speakers.pl

Inni Prelegenci